Para Canavarı/Tuzağı

PARA CANAVARI /MONEY MONSTER

Vizyon Tarihi :27 Mayıs 2016
Yapımı :2016 ABD
Tür :Dram,Gerilim
Süre: :95 Dak.
Yönetmen :Jodie Foster
Oyuncular :Julia Roberts,George Clooney,Giancarlo Esposito,, Jack O’Connell, Dominic West
Senaryo: :Jim Kouf, Alan DiFiore,, Jamie Linden
Yapımcı :George Clooney,Grant Heslov
—-
Joerge Clooney ve Julia Robert başrollerini oynamış. Bu film hikaye açısından basit bir film. Film sadece 3 kişi arasında geçiyor denebilir. Oyuncuların ünlü olması ve hikayenin günceli çok öne çıkarması açısından ilgi çekici bir film.
Bir TV programcısı olan J.Cloone (Lee) tüyolarından dolayı ünlü bir sunucudur. Ancak bu tüyolardan zarar gören bir mağdur canlı yayını basar ve bomba yüklü bir yeleği zorla Lee’ye giydirir.
Film daha aksiyon dolu olabilirdi. En hareketli sahne olarak aklım da stüdyo’daki TV’nin vurulması kaldı. Borsa’da insanların dolandırıldığı ve spekülasyonların yoğun yaşandığı ülkemizde böyle bir film yapılmalı bence. Yakın zamanda SPK’ya sürekli yalan beyanlarda bulunarak 30 milyon TL para toplayıp sonra şirketi SPK bilgisi dahilinde önce gözaltı pazarına alıp sonrada tahtasını kapatan ARTOG-(AR-TARIM A.Ş.) vardı.

Kimse buradaki gibi bir mücadele vermedi. Bu filmde algoritmalarla oynayarak bir dolandırma yapıldığı ve bunun sürekli dünya piyasalarında yağıldığı anlatılıyor.